Cześć,

widzę że jesteś zainteresowany rozpoczęciem przygody z Capoeira, więc trochę Ci „opowiem” o mojej.

Nazywam się Łukasz Pauś zwany w świecie Capoeira jako Baqueta, a mój stopień to Monitor. 

Capoeira po raz pierwszy na oczy zobaczyłem pod koniec 2002 r. w Tychach. Zaczęło się oczywiście niewinnie… Kolega wyciągnął mnie z domu używając zwrotu typu „…widziałem jak tam chłopaki skaczą po ścianach…” 🙂 Kto by tego nie chciał zobaczyć w tamtych czasach 😀 Poszedłem zobaczyć trening i zdecydowałem, że spróbuję swoich sił. Po ciężkich 2 latach sekcja Capoeira w Tychach upadła, ludzie przestali ćwiczyć i ówczesny trener zamknął grupę. Ja natomiast miałem zdecydowanie inne plany w kwestii Capoeira! Najbliższa sekcja naszej grupy rozwijała się w Katowicach więc zacząłem tam dojeżdżać. Zdecydowanie nie był to dla mnie łatwy okres, ponieważ same dojazdy zajmowały mi więcej czasu niż sam trening! Codziennie dojazdy na zajęcia po 8 godzinnej pracy na etacie, były ogromnym wyzwaniem, ale jeśli czegoś mocno pragniesz to zawsze znajdziesz sposób!

Pod okiem instruktorów z Katowic szkoliłem się tak przez kolejne 4 lata. W tym okresie zacząłem jeszcze więcej podróżować, zwiedzając inne sekcje i szkolić się pod okiem innych trenerów. Zaczęły się pierwsze wyjazdy na warsztaty, seminaria, festiwale w całej Polsce jak i Europie (Hamburg, Praga).

Dzięki dużemu zaangażowaniu zaczęły się pierwsze sukcesy. Jednym z większych było zdobycie I miejsca na II Ogólnopolskich Zawodach Capoeira w Ustce. 

Nadszedł ten moment kiedy to ponownie bo w 2007 r . Capoeira powróciła do Tychów pod okiem obecnego Est. Professor Boca. Decyzja była trudna ale postanowiłem w 2008 r. powrócić do Tychów kontynuując swój dalszy rozwój w rodzinnym mieście.

Po wielu latach treningów nadeszła ta chwila kiedy to pod okiem instruktora poprowadziłem swoje pierwsze zajęcia, było to dla mnie całkiem nowe doświadczenie w którym czułem się bardzo dobrze. Po kilkuletnim doskonaleniu się w tej roli i nabraniu odpowiedniego doświadczenia przyjąłem propozycję prowadzenia zajęć dla klubu osiedlowego Kącik Metamorfozy. Miałem okazję współpracować z dziećmi oraz młodzieżą, szkoląc ich z Capoeira od podstaw. 

Z początkiem sezonu 2018 roku mój instruktor postanowił żebym z jego pomocą prowadził systematycznie zajęcia dla dzieci w wieku 9-12 lat. Teraz to ja mam szansę przekazać całą swoją wiedzę z Capoeira naszym dzielnym wojownikom z grupy ”Junior” 🙂 

Oto namiastka mojej historii na Capoeira którą ciągle piszę i od Ciebie zależy czy będziesz także jej częścią 🙂 

Jeśli jesteś zainteresowana/ny i chcesz stworzyć swoją własną wspólnie z nami to zapraszamy Cię na nasze zajęcia 🙂 

Pozdrawiam,

Monitor Baqueta